cccmtb

najważniejszy przegląd
Zakup u pośrednika czy bezpośrednio u przewoźnika

Gdzie kupić bilet, u pośrednika czy może jednak bezpośrednio u przewoźnika? Gdzie mam większą szansę na uzyskanie biletu w promocyjnej cenie? Pytania, na które, tak w sumie, trudno jest odpowiedzieć. Możemy opierać się na doświadczeniach i wnioskach wysuwanych przez ludzi często korzystających z przewozów lotniczych i wyszukujących promocje w tym względzie.

Mówią oni, że dla osoby niezajmującej się profesjonalnie poszukiwaniem okazji, łatwiejszym sposobem na jej znalezienie jest korzystanie w gotowych programów, portali czy też wyszukiwarek dających możliwość zapoznania się z najróżniejszymi opcjami połączeń lotniczych. Pozwalają ona nie tylko na odnalezienie bezpośrednich lotów, ale także na zapoznanie się z ofertą różnych opcji przesiadkowych, które mogą okazać się znacząco tańsze, pomimo iż będą zapewne troszkę bardziej męczące.

Ale jeżeli chcemy podróżować tanio to raczej warto. Niestety są także minusy, jeśli kupimy bilet na lot z przesiadką u pośrednika, a nasz pierwszy samolot się spóźni, niestety kolejne loty nam przepadają.

Jest to ryzyko, ale czasami warte podjęcia.