cccmtb

najważniejszy przegląd
Uroki samotnych podróży
funkcje.aktualne-mapy.com.pl złota róża

Gdy znudzi Ci się podróżowanie w grupie, bądź jeśli brakuje Ci kompana do wspólnych wojaży, zastanów się nad wyjazdem w pojedynkę. Głównym plusem podróżowania solo jest pełna swoboda i niezależność. Zwiedzasz te miejsca, które chcesz.

Każdy punkt wyjazdu zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Nie musisz skupiać się na drugiej osobie i martwić się czy to co robicie, jej także odpowiada. Możesz zmieniać plany, kiedy tylko masz ochotę.

Nie musisz z nikim nic konsultować, nikt nie zawraca Ci głowy ani nie marudzi, że wybraliście złe miejsce na nocleg. Ponadto jest to dobra okazja do zawierania nowych znajomości. Podróżując w grupie są mniejsze szanse na zdobycie międzynarodowych kontaktów.

Dzieje się tak, ponieważ jesteśmy bardziej skłonni do poznawania nowych osób, bardziej otwarci, gdy zdani jesteśmy tylko na siebie. Ludzie chętniej udzielają pomocy pojedynczym osobom niż grupom. Pamiętaj, że samotne podróże to także możliwość poznania siebie, zobaczenia jak radzimy sobie w kryzysowych sytuacjach.

Będzie także czas na przemyślenie wielu spraw. Z dala od domu, pracy i znajomych można nabrać dystansu i wypocząć w pełni. To także dobry pomysł, by podszkolić umiejętności językowe.

Będąc w pojedynkę, będziesz musiał mówić w języku obcym i otworzysz się na świat. Samotna podróż to bagaż zupełnie nowych doświadczeń, których z pewnością nie doświadczylibyśmy jadąc w grupie.