cccmtb

najważniejszy przegląd
Akcesoria do stajni

W życiu każdego człowieka, tego starszego jak i młodszego, przychodzi taki moment, kiedy chciałby zadbać o swoją kondycję i zdrowie. W pracy każdy z kolegów uprawia jakiś sport, jeden kolarstwo, drugi pływanie, a trzeci gra w tenisa w weekendy.

W piękny, słoneczny sobotni poranek postanawiamy, że od dziś zaczynamy biegać. I od tego właśnie momentu początkujący biegacz popełnia masę błędów.

produkty.ealergie.com.pl

Jednym z nich jest to, że źle dobieramy obuwie, które nie chroni naszych stawów przez nadmiernym obciążeniem podczas biegu. Najpierw należy wybrać się do sklepu, gdzie sprzedawca dobierze nam buty odpowiednie do aktywności, którą zamierzamy uprawiać.

Kolejnym błędem jest to, że już pierwszego dnia chcielibyśmy przebiec maraton, a tymczasem już po kwadransie spokojnego truchtu mamy dość biegania i za mało motywacji, by drugiego dnia wstać z łóżka i iść pobiegać. Pamiętajmy, że liczy się cierpliwość, tylko systematyczny trening może spowodować, że za pół roku będziemy w stanie przebiec bez zadyszki dystans, który na początku sprawiał nam kłopoty.