cccmtb

najważniejszy przegląd
warsztaty, mechanicy, stacje kontroli w Warszawie Samochód skoda to jeden z najczęstszych wyborów Polaków

Prąd – ciężko wyobrazić sobie dziś bez niego życie. Zawładnął każdą dziedziną życia i znacznie przyspieszył postęp cywilizacyjny. Od niedawna wykorzystuje się go w motoryzacji. Samochody elektryczne? Tak.

samochody używane poznań

Wszystko wygląda tu tak samo, jak w przypadku tradycyjnych samochodów. Z tą różnicą, że takie nowoczesne auta nie trują powietrza – są ekologiczne. Po przejechaniu określonej liczby kilometrów trzeba takie auto zatankować. Zamiast jednak jechać na stację benzynową, wystarczy podłączyć go do prądu.

To bardzo ekonomiczny sposób. Jak niektóre Państwa zachęcają do kupna auta na prąd? Głównie dopłatę za wymianę tradycyjnego silnika na elektryczny. Samochody napędzane prądem są prawie całkowicie zwolnione z podatku, co sprawia, że większość osób stać na nie. Te rozwiązania zastosowane głównie w krajach Skandynawskich, głównie Norwegii sprawdzają się.

Warto dodać, że na południu kontynentu parkingi dla tych ekologicznych aut są bezpłatne. Jak będzie w pozostałych krajach? To czy model nowoczesnych aut na prąd się przyjmie – czas pokaże.