cccmtb

najważniejszy przegląd
Produkcja samochodów w przyszłości
Kulkowe łożysko 6003 z rolką dociskową znajdziesz u nas

Kiedy zrozumiemy, jak długa jest historia ludzkości, to zdamy sobie sprawę z tego, że samochód jest tak naprawdę stosunkowo nowym pojazdem. Na przestrzeni dekad powstała już jednak niezliczona liczba różnych modeli aut i nadal powstają nowe. Zmieniał się nie tylko ich wygląd i budowa, ale również charakter produkcji.

W miarę upływu lat samochody były w coraz większym stopniu produkowane przez maszyny. Już w 1907 roku Henry Ford wprowadził do branży motoryzacyjnej produkcję taśmową (po raz pierwszy zastosował ruchomą taśmę produkcyjną). Od tamtego czasu w fabrykach pracowało coraz mniej ludzi, a ich efektywność stale wzrastała.

Maszynizacja produkcji w branży motoryzacyjnej, podobnie jak w innych branżach, na przestrzeni lat stale postępowała. Kto wie, może w przyszłości urządzenia mechaniczne przejmą całość zadań, a ludzie będą je już tylko programować. Zmienią się na pewno również technologie wykorzystywane przy produkcji aut.

Ludzkość będzie musiała na przykład znaleźć alternatywę dla stosowanych dzisiaj paliw kopalnych, które coraz szybciej się wyczerpują.