cccmtb

najważniejszy przegląd
Podróż do zamku w Kazimierzu Dolnym
katarskie linie lotnicze wrocław

Będąc w Kazimierzu Dolnym, powinieneś poświęcić chwilę na to, aby zwiedzić ruiny zamku znajdującego się w tej miejscowości. Skrywają one w sobie nie tylko ciekawą historię, ale też niebywałą magię. Jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie ruin zamku w Kazimierzu Dolnym, możesz mieć pewność, że ta podróż pozostanie w Twojej pamięci na długo. Jest to bowiem miejsce magiczne i ponadczasowe.

Miejsce, w którym będziesz miał możliwość cofnięcia się do czasów budowy i przebudowy zamku. Z pewnością dostrzeżesz jego dawniejszą funkcje fortyfikacyjną. Uruchamiając swoją wyobraźnię będziesz miał możliwość przeniesienia się do czasów, w których zamek pełnił funkcję administracyjną w państwie Piastów. Będziesz mógł dostrzec, że w czasach Grotów zamek dysponował ceglaną wieżą mieszkalno – obronną.

Będziesz mógł również wyobrazić sobie renesansowy styl zamku, jaki nadał mu Santi Gucci. Podróż po zamku w Kazimierzu Dolnym to wyprawa przez wiele epok, która z pewnością pozostanie w pamięci na długie lata. Jest to o tyle ciekawa podróż, ponieważ wymaga uruchomienia wyobraźni. A to sprawia, że zwiedzanie ruin jest ciekawe i zainteresuje nawet najbardziej wymagających podróżników.