cccmtb

najważniejszy przegląd
Opryskiwacz w akcji
filmy marketingowe poznań filtr oleju silnikowego do koparki

Współczesne rolnictwo wymaga nie tylko zbioru uprawianych roślin jadalnych, ale także regularnego dbania o nie. Jednym ze sposobów na to jest ochrona ich przed chorobami roślin oraz pasożytami.

By tę ochronę zapewnić niezbędne jest wykorzystanie oprysków, co wzbudza jednakże pewne kontrowersje. Przede wszystkim musimy pamiętać, że niemal zawsze oprysk opiera się o mieszankę substancji chemicznych syntetycznego pochodzenia, a to oznacza, że część tych związków pozostanie w warzywach i owocach.

To samo dotyczy nawozów, które są używane zarówno wobec zbóż, jak też wobec innych jadalnych roślin. Urządzeniem, które umożliwia oprysk jest opryskiwacz.

To jedna z najszerzej rozpowszechnionych maszyn rolniczych. W podstawowej wersji maszyna ta składa się ze zbiornika na roztwór, pompy tłoczącej oraz rozpylacza lub kilku.

Montaż urządzenia odbywa się poprzez zawieszenie w tylnej części traktora, ale są też modele samojezdne, wyposażone w koła. Specyficzną postacią opryskiwacza używaną głównie w szklarniach jest zbiornik zawieszany na plecach z rozpylaczem ręcznym.