cccmtb

najważniejszy przegląd
Na lotnisku w pojedynkę
catering jędrzejów

Lotnisko to miejsce, które wzbudza lęk, wywołuje ból głowy i stres u niejednej osoby. Wybierając się w podróż w pojedynkę warto wiedzieć, na co uważać i o czym pamiętać. Na lotnisku musisz pojawić się odpowiednio wcześniej. Zaleca się, aby były to przynajmniej 2 godziny przed planowanym odlotem.

Najpierw należy udać się do odprawy bagażowej. Numer bramki, do której trzeba się udać zawsze wyświetla się na monitorach. Następnie pożegnanie z bliskimi i odprawa paszportowa. Po wylądowaniu czeka Cię odbiór bagażu.

Jeśli lotnisko jest tak duże, że nie wiesz jak sobie poradzić, warto poznać w samolocie kogoś, kto podróżował już do tego kraju i pomoże nam. Pakując walizki, nie można zapominać o zakazie umieszczania jedzenia i picia, kosmetyków oraz ostrych narzędzi w bagażu podręcznym, gdyż możesz mieć przez to problemy. Warto także dołączyć do bagaży etykietę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu. Okaże się to przydatne, gdy Twoje walizki podróżne na kółkach zaginą, polecą innym samolotem bądź gdy ktoś pomyli się.

Należy także pamiętać, aby bagaże nie przekroczyły podanych wymiarów oraz wagi. Musisz także wiedzieć, że na lotniskach krążą kieszonkowcy. Dlatego zawsze pilnuj swojego bagażu i nigdy nie zostawiaj go bez opieki. Warto zainwestować w kłódki lub walizki na szyfr.

Jeśli masz przesiadkę i musisz spędzić kilka godzin na lotnisku, zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Zwróć uwagę, by zajmować miejsca tuż pod kamerami lub przy stanowiskach ochrony, zwłaszcza gdy masz zamiar nocować na lotnisku.