cccmtb

najważniejszy przegląd
Na górskim szlaku w pojedynkę
www.bepieczniwpasach.pl wyprawy armenia

Samotne wychodzenie w góry jest niebezpieczne – takie ostrzeżenia znajdziemy w górskich poradnikach. Jeśli jednak zdecydujesz się na samotną wyprawę w góry, musisz koniecznie dopilnować kilku ważnych kwestii. Po pierwsze dokładnie, krop po kroku zaplanuj swoją wędrówkę. Poczytaj relacje podróżników na forach i blogach, aby móc się lepiej do tego przygotować. Może się okazać, że będziesz musiał poprawić kondycję.

Pamiętaj, aby nie wybierać trudnych szlaków, takich których pokonanie samodzielnie może stanowić duże zagrożenie. Jeśli pokonanie górskiego szlaku wymaga kilku dni, rozsądnie zaplanuj dzienną trasę, aby zdążyć dojść do schroniska przed zmrokiem. Przed wyjazdem sprawdź jakie warunki atmosferyczne panują w górach oraz jakie są prognozy na kolejne dni. Warto także zainwestować w wygodne obuwie, odpowiednie do panujących warunków i nieprzemakalną, chroniącą przed wiatrem odzież. Nie zapomnij o naładowanym telefonie komórkowym wraz z zapisanymi numerami alarmowymi oraz ładowarce.

Przed wyjazdem poinformuj rodzinę o planowanej wędrówce oraz zostaw numery kontaktowe do schronisk turystycznych, w których będziesz nocować.