cccmtb

najważniejszy przegląd
Limity kilometrów i nie tylko
Nowoczesny analizator spalin wykonuje wiele pomiarów jednocześnie Car Arena

Każda wypożyczalnia jest przedsiębiorstwem, które chce zarabiać możliwie najwięcej, a więc musi wdrażać rozwiązania, które uchronią je przed stratami. Użytkownicy wypożyczonych aut mają sporo swobody, ale nie jest ona bezgraniczna.

Niektóre limity i obostrzenia są konieczne, aby przedłużyć żywotność floty i ograniczyć konieczność serwisowania. Najczęściej stosowany jest limit kilometrów.

Oznacza on, że w ciągu doby możemy pokonać na przykład 200 km, a za każdy następny naliczona zostanie opłata, dajmy na to – 50 eurocentów. Część wypożyczalnia samochodów nie nakłada tego limitu lub też stosuje go wybiórczo w poszczególnych krajach.

Jeśli z obserwacji wynika, że klienci w państwie X każdego dnia pokonują wypożyczonym samochodem bardzo duże odległości, to wprowadza się ograniczenia. Zazwyczaj po jakimś czasie eksploatowania we flocie pojazdy są sukcesywnie sprzedawane.

tablice rejestracyjne motocyklowe

Wysoki przebieg obniża cenę. Część firm wypożyczających nie zezwala swoim klientom na korzystanie z promów, nawet jeśli nie przekraczają one granic państwowych.