cccmtb

najważniejszy przegląd
https://patatajek.pl/kategorie/68-ostrogi

Jak wybrać odpowiednią sztukę walki? To zależy tylko i wyłącznie od nas i od naszych preferencji. Po pierwsze wybieramy sztukę walki pod kątem ćwiczącej osoby: dla dzieci lepsze będzie judo czy wushu (sztuki mniej agresywne) od kick-boxingu czy muay tai, dla osób starszych np.

aikido bądź karate, dla osób po kontuzjach/wypadkach raczej aikido bądź wushu, a nie jiu jutsu, capoeira czy brazylijskie jiu jutsu. Po drugie musimy zadac sobie pytanie: jaki mamy cel? Jeśli zależy nam na samoobronie dobrze jest wybrać: karate, brazylijskie jiu-jitsu czy muay-thai.

Jeśli stawiamy na rozwój osobisty, lepszym wyjściem jest aikido, wushu lub capoeira. Kolejnym ważnym elementem są instruktorzy.

To, że ktoś posiada czarny pas, nie znaczy, że jest dobrym nauczycielem. Warto się dowiadywać, czy prowadzący ma uprawnienia instruktorskie (w tym także II stopnia, co jest tożsame z ukończeniem specjalistycznych studiów podyplomowych), kim jest z wykształcenia (np.

w przypadku treningów dla dzieci wskazane jest wykształcenie pedagogiczne, gdyż prócz trenowania zajęcia mają także charakter wychowawczy). Wbrew pozorom ważni są współćwiczący.

Powierzamy im w końcu własne zdrowie. Dobrą renomę mają pod względem ćwiczących kluby uniwersyteckie i kluby prowadzone przez doświadczonych mistrzów.