cccmtb

najważniejszy przegląd
rowery

Zastanawiasz się jaki sport byłby najlepszy dla twojego dziecka? Twój maluch nie lubi biegać, a fikołki to ostatnia rzecz, jaką chciałby robić po przyjściu ze szkoły? Zabierz go na basen i zapisz na lekcje pływania.Dziecko samo będzie mogło wybrać sobie styl pływacki, który będzie chciało uprawiać. Zabawy w wodzie zapewne nie znudzą mu się szybko, a w basenie będzie czuł się jak ryba w wodzie.

Pediatrzy twierdzą, że aktywność fizyczna w najmłodszych latach jest niezwykle ważna. Pływanie zbawiennie wpływa na kształtowanie sylwetki najmłodszych pływaków. Dziecko bawiąc się w wodzie wykonuje ćwiczenia rozciągające, które wpływają na niego relaksująco, dzięki czemu twoja pociecha będzie spokojniejsza i bardziej skupiona na lekcjach w szkole.

Pamiętaj, że dziecko uczy się pływać kilkakrotnie szybciej niż osoba dorosła. Dlatego tak ważne jest, by maluch zaczął uczęszczać na basen w jak najmłodszym wieku. Kto wie czy nie wyrośnie na drugą Otylię Jędrzejczak? A może powtórzy sukces pływaka Pawła Korzeniowskiego?.