cccmtb

najważniejszy przegląd
Czym charakteryzują się olejowe promienniki ciepła?
filtry hydrauliczne do koparki części kubota

Wśród dostępnych urządzeń, za pomocą których można ogrzewać pomieszczenia, można wskazać także te, które bazują na zasilaniu olejowym. Dobrze znane są chociażby nagrzewnice olejowe. Już wiele lat temu w sprzedaży pojawiły się olejowe grzejniki, gdzie olej był podgrzewany za pomocą energii elektrycznej, a uzyskane w ten sposób ciepło z powodzeniem zastępowało kaloryfery z czynnikiem grzewczym w postaci dostarczanej rurami wody. Dziś nadal olej jest stosowany jako czynnik grzewczy.

Nie tylko we wspomnianych nagrzewnicach, ale także w olejowych promiennikach ciepła. Są one bardzo ciekawym rozwiązaniem. Relatywnie tanim, a jednocześnie na tyle efektywnym, że ich użytkowanie nie powinno nikomu sprawić żadnych problemów. Promienniki olejowe można wykorzystywać swobodnie celem ogrzewania zamkniętych pomieszczeń, ponieważ są to urządzenia pracujące bez otwartego płomienia.

Generują przy tym ciepło, które zachowuje się w bardzo korzystny użytkowo sposób. Nie ucieka bowiem w górę, ale zostaje w dolnych partiach pomieszczenia. W innych sytuacjach ucieczka ciepła w górę automatycznie generuje spore straty energetyczne. W tym przypadku w zasadzie one nie występują, co jest znakomitą wiadomością z punktu widzenia osób korzystających z takiego rozwiązania.

Oznacza to, że ogrzana przestrzeń po prostu pozostanie ciepła na dłużej! Atuty , których nie sposób pominąć w ocenie Z uwagi na swoje walory termicznepromienniki olejowe nadają się doskonale jako źródło ciepła w pomieszczeniach, w których schnie farba czy tynki. Zastosowanie takiego urządzenia zdecydowanie przyspieszy proces wysychania, co trzeba uznać za duży plus. Trzeba zaznaczyć, że promiennik olejowy nagrzewa się w bardzo szybkim tempie i równie szybko oddaje swoje ciepło otoczeniu. Nie ma również problemu ze skierowaniem strumienia ciepła w konkretną stronę, jeśli jest to czymś uzasadnione.

ajan

Promienniki zasilane olejem są dość powszechnie używane w obiektach przemysłowych – między innymi z uwagi na wspomniany szybki nagrzew. Cicha praca to również atut, o którym warto wspomnieć. Promiennik olejowy nie posiada wbudowanego wentylatora. Oznacza to, że nie wykorzystuje wymuszonego obiegu powietrza.

Brak silnika i radiatora powodują, że urządzenie pracuje, generując znikomą ilość decybeli. Dlatego korzystanie z tego rozwiązania na przykład w domu czy miejscu pracy nie będzie źródłem irytacji. Jeśli szukać źródła ciepła z uwagi na kryterium ogólnej „nieinwazyjności” dla otoczenia, to wybór promienników olejowych będzie jednym z najbardziej trafionych.